שמה סוף להתלבטות

אז החלטתי לשים סוף להתלבטות המעייפת הזו. תשאלו איך עשיתי זאת?

עשיתי שיעורי בית מקיפים. נכנסתי לכל פורום תיירות אפשרי ופשוט קראתי תגובות של אנשים על בתי מלון, על צימרים ועל דירות נופש. אני קיבלתי את ההחלטה שלי בעניין ועכשיו אני שמחה לשתף אתכם בתובנות שעלו משיעורי הבית שלי. כי אני בטוחה שכמוני יש עוד הרבה, מתלבטים.

למה לבחור בדירת נופש? כל היתרונות.

  1. אם יש לכם תקציב מוגבל אז כדאי להכיר את AirBnb- פלטפורמה אינטרנטית המאפשרת השכרת דירות נופש בכל העולם ובארץ, גם לזמן קצר. מחיר הדירות, לרוב, הרבה יותר נוח ממחיר חדר במלון.

הבחירה בדירת נופש גם תתאים לכם יותר אם אתם מעוניינים בחופש של שבוע ויותר ואז המשמעות הכלכלית הרבה יותר הגיונית.

  • אוהבים להתנהל בזמנים שלכם? אז תבחרו בדירת נופש. הילדים מתעוררים מאוחר? בדירת נופש אתם מחליטים מתי להכין את ארוחת הבוקר ולא לחוצים להתאים את עצמכם ללו"ז הארוחות בבית המלון.
  • אתם משפחה גדולה? זה נפלא אבל יקר…תצטרכו מינימום שני חדרים? אם תזמינו במלון 2 חדרים ההוצאה כבר תהיה ממש כבדה. לעומת זאת, תוכלו לבחור בדירת נופש ובה כמה חדרים וסלון רחב ידיים במחיר הגיוני.
  • מחפשים אותנטיות? דירת נופש לרוב תזמן לכם חוויה אותנטית של  התרבות המקומית יותר מאשר חדר במלון נוצץ.

למה אני החלטתי בכל זאת לבחור בבית מלון?!

  1. זוכרים שכתבתי לכם לפני 280 מילים שאני מהמתלבטים? אז ככה אני גם בין המתפנקים. כן, אני לא מתביישת להודות בחולשות שלי. (וכן, יש לי גם חוזקות…:-)  ) אז בטח אתם כבר מבינים שאם בחרתי בבית מלון לחופשות הבאות שלי אז כנראה שאני אוהבת את החיים הטובים. כשאני יוצאת לחופשה, הדבר האחרון שבא לי לעשות זה להכין אוכל ולשטוף כלים. אז נכון שבבית מלון אני צריכה להתאים את עצמי ללו"ז של המלון, ולא תמיד זה מתאים לנו כמשפחה, אבל עדיין, אין סיכוי שאשטוף אפילו כלי אחד….בחופשות שלי אני רוצה להתבטל ולשכוח משלל המשימות היומיומיות שיש לי בבית ואני יודעת שזה עולה לי יותר, אבל זהו מחיר שאני מוכנה לשלם.
  2. אז אתם כבר יודעים עלי שאני מהמתלבטים ומהמתפנקים, אז עוד פרט שאחשוף לכם על האישיות שלי וזה שאני חייבת ביטחון ויציבות. כשמזמינים חדר בבית מלון אז אפשר להיות רגועים שתגיעו ביום הראשון של חופשתכם למלון, שם ימתין לכם בחיוך פקיד קבלה מעונב אשר ייתן לכם את המפתח לחדר ויספר לכם על כל אפשרויות הבילוי באזור. לעומת זאת, בהזמנת דירת נופש אתם אף פעם לא באמת יודעים בוודאות מי ומה ימתין לכם, אם בכלל, כשתגיעו. כן, מסתבר שזה סוג של סיכון שאתם בוחרים לקחת. ובלקיחת סיכונים אף פעם לא הייתי טובה.
  3. אחת התגובות היותר הזויות שפגשתי במהלך שיעורי הבית שעשיתי הייתה על דירת נופש מוצלחת מאוד שהתבררה כסיוט דווקא בגלל השכן העצבני שממש לא אוהב שבעל הבית של דירת הנופש משכיר את דירתו לאנשים מזדמנים. ובכן חברים, גם שכן עצבני לא בא לי טוב בחופשה ולכן אני בוחרת בבית מלון.

בשורה התחתונה, אשתף אתכם שאני בחרתי במלון יהודה בירושלים לחופשה הבאה שלי. לא רק בגלל שקראתי עליו הרבה תגובות חיוביות בשיעורי הבית שעשיתי, אלא גם בגלל שהייתי שם לפני כמה שנים והיה נפלא. אין ספק שהוא מתאים למתפנקים ולאוהבי הביטחון. ולי הוא מתאים במיוחד כי הוא השילוב המנצח בין עיר לאווירה כפרית ונוף הרים ירוק ומהמם. אז אם אתם מחפשים אותי בחנוכה….יש להניח שאשב על המרפסת במלון יהודה, עם כוס קפה. רק אל תפריעו לי ליהנות מהנוף.