מאת / 12 בנובמבר 2019   1424 צפיות

תקרות זכוכית? לא בבית ספרן!

בית הספר למנכ"ליות העתיד הוקם ע"י ארגון סופרסונס עבור נשים שמבחינתן לא קיימות תקרות זכוכית. מבחינתן השמיים הן הגבול ולא שום תקרה שמישהו הציב במכוון או בתמימות.

הן שואפות להתפתח לתפקידי ניהול בכיר בעולם העסקי, ושותפות למטרת על של העלאת מס' הנשים הלוקחות חלק בניהול כלכלי ועסקי בכיר בקיבוצים ובתעשייה הקיבוצית.

ביקשנו לראיין את היזמת של ביה"ס, חנה רדו, והרי לפניכם ראיון שאם אתן נשים, לא ישאיר אתכן אדישות וידחוף אתכן קדימה, ואם אתם גברים, ישנה לכם את תפיסת העולם. או לפחות זוהי תקוותה של חנה.

אז נעים להכיר, חנה רדו, יזמית עסקית חברתית ופמיניסטית אקטיביסטית. מאמינה בנשים ובגברים, ובטוחה שהעולם יצליח יותר גם מבחינה עסקית וגם מבחינה פוליטית אם 50% מהמנהיגים והמנכלים יהין מנהיגות ומנכ"ליות.

 • מה היו אבני הדרך שלך להצלחה?

שאלה קשה, בתחילת דרכי עבדתי בלהצטיין בכל תפקיד שעשיתי, גם הזוטר ביותר, גיליתי שיש תפקידים שלא מתאימים לי וסיגלתי תכונה שעזרה לי מאוד והיא לעזוב תפקידים ומקומות עבודה אם התפקיד או/ו הערכים לא מתאימים לי. עד גיל 40 עבדתי ב 7 מקומות ועשיתי 9 תפקידים.

הרגשתי מצליחה כשהבנתי מה התפקיד שלי בעולם התעסוקה.

 • מי היו השותפים/שותפות לדרך שלך

השותף העיקרי שלי היה רוני רדו בן זוגי ב 40 השנים האחרונות שניהל את הבית והיה איתי גם בתקופות קשות. השותפה הראשונה בחשיבותה זו אמא שלי שעד היום מאוד גאה בי אבל לא מבינה את הסיכונים שאני לוקחת, "איך את מעזה לעזוב מקום עבודה כשאין לך עדיין מקום אחר?" "למה את משקיעה בצפת?" וכל פעם שהיא מערערת על מעשי, רוחי מתחזקת. בשנים האחרונות יש לי שותפות רבות בזכות קהילת הסופרסונות.

 • מהם האתגרים שעמדו בפניך בהתמודדות בניהול עסקי בסביבה גברית?

אתגרים רבים החל משעות עבודה לא הגיוניות לאימא לילדות קטנות, כמו ישיבות ב- 7.30 בבוקר במקומות מרוחקים ועד להכנת דוח מדוקדק ליום ראשון בבוקר שזה אומר לעבוד במהלך סוף השבוע. בנוסף כשאני הייתי אמא צעירה לא היו חוקים שקשורים להריון ולידה. נקלעתי למצב שבו גבר פיטר אותי בחודש השביעי להריוני ועוד…

 • בבקשה תתני דוגמאות להעזה וסיכון.

בשנים האחרונות העזתי להקים עסקים יש מאין בפריפריה הרחוקה. העזתי להקים, להוביל ולהתעקש על SUPERSONAS. רוב המשקיעים הפוטנציאליים הם גברים ואני עומדת מולם ומערערת על הערכים השנויים במחלוקת שהם מציגים ועוד…

 • איזו אישה הייתה/הינה מעוררת השראה עבורך.

השאלה שאני הכי אוהבת, הרבה מאוד נשים הן השראה עבורי, סבתא שלי, מניה שינברג, ניצולת שואה שמשפחתה, כולל בעלה, נרצחה. סבתא עלתה לארץ עם אמי בגיל 29 והפכה לאישה עצמאית כלכלית וחברתית. אמא שלי שחינכה אותי להיות עצמאית בדרכה האחרת. האחיות שלי, הבנות שלי ואפילו הנכדה שלי. וגם חשוב מאוד כל אישה שאני פוגשת בכל גיל ובכל תפקיד, מכל אחת מכן אני לוקחת משהו.

 • מה מנהלות צריכות לעשות כדי לקדם נשים אחרות?

להחליט ולעשות. להחליט ולפעול למען הנשים בארגון. להחליט להיות גם מנטורית. להחליט!

 • אילו אתגרים עומדים כיום בפני נשים שנמצאות בתהליך בניית הקריירה שלהן, ואיך אפשר לסייע להן?

אני מפרידה בין שלוש תקופות חיים:

התקופה הראשונה: לפני לידת הילדים, בתקופה הזו יש לבנות כמה שיותר נכסים שישמשו לתקופות הבאות. לבנות בסיס תעסוקתי מגוון של המקצוע הראשי ועוד משהו משני. לדוגמא: מהנדסת תוכנה שגם כותבת תוכן, רואת חשבון שגם מייעצת לעסקים קטנים. העיסוק המשני בתקופה הזאת יכול להיות בהתנדבות.

התקופה השנייה: העשור הנעלם שבו אנחנו בהריון או ב"חופשת לידה" צמודות כך או אחרת לילדים. בתקופה הזאת אם מחליטים לדבוק בקריירה, כמוני, "לקנות" שירותים מנותני שירותים מצויינים. להחליט על יומיים בשבוע שמגיעים בשעה סבירה, להחליט על טקסים קבועים שלא ניתנים לביטול. אם מחליטות "להתפשר" ולעבוד בעבודה שמאפשרת זמן רב עם הילדים, אז, אם פיתחתן אלטרנטיבה לקריירה הראשונה כדאי לפתח אותה, ואם לא, כדאי בנוסף לעבודה הסבירה לפתח עוד יכולות שאפשר לפתח במקביל לגידול הילדים.

התקופה השלישית: הילדים בני 14 ומעלה, אפשר לחזור לקריירה. וכדאי וצריך לעשות זאת כי נכון להיום אנחנו נעבוד עד גיל 75 ולכן יש לנו 20-30 שנים חשובות ביותר.

 • איזה טיפ היית נותנת למי שמתחילה דרכה בעולם הניהול הבכיר?

הטיפ הכי חשוב הוא: למצוא דרכים להאמין בעצמך, "לאמץ" מנטורית שתוכלי לדבר איתה על הכל, תמיד. לדאוג לא להרגיש לבד, הלבד קשה מידי ואין לו סיבה.

 • במה את הכי גאה בקריירה שלך?

במישור העסקי, בהקמת עסקים חברתיים יש מאין בפריפריה הרחוקה. במישור הפמיניסטי, בקידום נשים וביכולת לגרום לנשים להאמין בעצמן ובסופרסונס.

 • ספרי על כישלון או החמצה.

ההחמצה הכי גדולה שלי שבגיל צעיר – עד גיל 50 – לא הבנתי את המשמעות של קשרים ונטוורקינג ולא הקפדתי לטפח את רשת הקשרים שלי שכנראה הייתה תורמת לי המון. לא ידעתי להעריך נכון את החברות שלי מהצבא, החברים שלי מהאוניברסיטה ואלו שהכרתי במהלך הדרך.

 • מה דעתך על בית הספר למנכ"ליות העתיד?  

אני מאמינה בפורום הזה, ובמטרה ששם לעצמו, אני בטוחה שאנחנו יכולות ביחד לייצר מציאות חדשה של 50% מנכ"ליות.

 • אם את צריכה לתת טיפ אחד למשתתפות בבית הספר למנכ"ליות העתיד, מה הוא?

תשמרי על קשר עם הנשים שבתכנית. תמצאי דרך לאהוב לפחות דבר אחד בכל אחת מהן. "תאמצי" מנטורית ותהיי מנטורית לאישה שזקוקה לך. ואל תוותרי על דרכך.

בשורה התחתונה, ביה"ס למנכ"ליות העתיד, נשים שבאות לבנות, לשנות- לעשות את ההבדל שחנה רדו חותרת אליו כבר הרבה מאוד שנים.

אז אם גם את מעוניינת להצטרף לסופרסונס או מתעניינת בבית הספר למנכ"ליות.

הקליקי ממש כאן או שלחי לנו הודעה>>

  שתפו בכל הכוח
  Share on LinkedIn
  Linkedin
  Email this to someone
  email
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on Facebook
  Facebook

  היה הראשון לכתוב תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אנחנו אמנם מוכשרים בטירוף אבל לא בטוח שיודעים הכל…
  תחדשו לנו, תפתיעו אותנו, ספרו לנו דברים שאנחנו לא יודעים.
  או סתם תגידו לנו מה אתם חושבים על ספרינג מגזין
  ואנחנו נגיד לכם מה אנחנו חושבים עליכם. ?

   נגישות