מאת / 29 ביולי 2019   2110 צפיות

SISTERHOOD: איך מייצרים עוד מזה בארץ ובעולם?

Sisterhood, או בתרגום הכי קרוב לעברית – אחוות נשים – היא כלי עבודה חברתי. למרות שיש הטוענים שנשים אינן מפרגנות זו לזו, אינן תומכות, אינן עוזרות, אנחנו מאמינות שזה פשוט לא נכון.

אנחנו מאמינות שנשים כן יכולות לעבוד עם נשים אחרות, כן יכולות לתמוך זו בזו, כן יכולות לסייע זו לזו. והכי חשוב, אנחנו מאמינות שיחד אפשר לפרוש כנפיים ולעוף!

אז איך מייצרים אחוות נשים? חשבנו יחד והגענו ללא מעט רעיונות:

 • קודם כל, להכיר נשים אחרות, חזקות ושוות. נשים שאינן חוששות ליצור קשרים עם נשים אחרות, נשים שאינן פוחדות לקדם נשים אחרות.
 • שנית, אנחנו בטוחות שכל אישה שחוותה על בשרה אחוות נשים אמיתית, תמשיך ותפיץ את הבשורה הלאה. אנחנו צריכות ליצור שגרירות, תומכות ואוהבות, שיפיצו את הבשורה – בארץ ובעולם כולו.
 • ומהי הבשורה? שיש הרבה מאוד יתרונות לאחוות נשים. כולנו חיות באותו עולם, פטריארכלי וקפיטליסטי ברובו, ולעיתים קרובות אנחנו נתקלות באותם מחסומים וחסמים כמו נשים אחרות. זר לא יוכל להבין זאת…. אבל אישה כן יכולה! בטוח שהיא חוותה חוויות דומות לאלה שאנו חווינו. זה הבסיס המשותף לכולנו.
 • מה עוד? ליזום מפגשים וקשרים עם נשים שמבינות אותנו. לא להתבייש: בכל מפגש חברתי לראות למי אנחנו מתחברות, מי נראה לנו שיכולה להבין את הראש שלנו. להתגבר על הביישנות הראשונית שאופיינית לחלקנו וליצור קשרים חדשים, שיכולים ליצור שיתופי פעולה פוריים ונכונים לכל הצדדים.
 • לשמור על הקשרים שיצרנו! פגשנו, דיברנו, היה "קליק"? מעולה. עכשיו אנחנו חייבות לשמור על הקשר. שמירה על קשר זו עבודה קשה, אבל מאוד מתגמלת בסופו של דבר. וחשובה!
 • לדבר על זה, בכל מקום, עם כל אחד. להכניס לכולם לראש: יש אחוות נשים! נשים מבינות נשים, נשים יכולות לתמוך בנשים, נשים יכולות להיות שם בשביל כל אחת ואחת מאיתנו. ואיך אומרים? כוחנו באחדותנו! 
עדי מאשה אלינור ודניאל

מילים אלה נכתבו במפגש הסיום של הסמנ"כליסטיות, בהנחיית מאיה שוצמן מטרסו ואביטל שטיין. הסמנכ"ליטיות, מבית  סופרסונס, היא קבוצת נשים מצליחות שמכהנות כסמנכ"ליות. קבוצת נשים נוספת שמוקמת בימים אלה על ידי סופרסונס היא הקרייריסטיות, קבוצה המיועדת לנשים מנוסות, המתמודדות עם אתגרים של אמצע הדרך, כמו לחץ, בדידות וחוסר מתמיד בזמן. 

וקצת על סופרסונס:

אנחנו חברת אג'נדה בע"מ, הפועלת להנכיח נשים בצמתי השפעה כחלקן באוכלוסייה. אנחנו אקטיביות ומתריעות (בין השאר) בפני מארגני כנסים על מיעוט משתתפות. למשל, אנחנו זוקפות לזכותנו את מספר הנשים והגברים הזהה בוועידת ישראל לעסקים האחרונה.

אנחנו מקיימות סדנאות ללימוד רטוריקה והופעה על במות, מקיימות פורום מפגשים – "קרייריסטיות" – שבו נשים באותה עמדה מעשירות את עולמן ודנות זו עם זו בסוגיות העולות במהלך עבודתן.

יש לנו קהילה פעילה בפייסבוק, שבה ניתן להתייעץ על כל עניין שבאג'נדה שלנו. אנחנו לא מעצימות, אנחנו מאמינות שנשים הן עצומות מהבית.

יצאנו לדרך ביום האישה הבינלאומי 2015 עם מאגר דיגיטלי הולך וגדל של נשים מומחיות, היכולות ורוצות להיות נוכחות ומשפיעות בקשת רחבה של תחומים. פרופיל הנשים שלנו מורכב מעשייה ניהולית או יזמית משמעותית, עם ניסיון רטורי מוכח. כיום אנחנו מונות כ-2,200 נשים.

נשים המצטרפות לשורותינו זוכות לעמוד מעוצב שלהן באתר סופרסונס, ובו מידע וקישורים רלוונטיים על השכלתן, עשייתן המקצועית, תפיסת עולמן והתחומים שבהם הן מעוניינות להשפיע.

שיר ולילך

רוצה לקחת חלק באחד הפורומים שמיישמים הלכה למעשה "אחוות נשים"?

השאירי כאן פרטים ונחזור אלייך עם כל האפשרויות.

  שתפו בכל הכוח
  Share on LinkedIn
  Linkedin
  Email this to someone
  email
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on Facebook
  Facebook

  היה הראשון לכתוב תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אנחנו אמנם מוכשרים בטירוף אבל לא בטוח שיודעים הכל…
  תחדשו לנו, תפתיעו אותנו, ספרו לנו דברים שאנחנו לא יודעים.
  או סתם תגידו לנו מה אתם חושבים על ספרינג מגזין
  ואנחנו נגיד לכם מה אנחנו חושבים עליכם. ?

   נגישות