מאת / 18 במרץ 2019   2871 צפיות

הסטארטאפ של כל הבודדים

אולי אלו הם ההורים שלנו, אולי סבא וסבתא ובשלב מסוים זה גם יהיה אנחנו…מענה חדשני ופורץ דרך לקשישים שכל מה שהם מבקשים זה מישהו לדבר איתו.

הלוטוק www.alotok.net

ברוכים הבאים ל'הלוטוק', סטארטאפ שמשימתו יצירת רשת חברתית טלפונית לבני הגיל השלישי והרביעי. רשת חברתית ראשונה מסוגה הפועלת להקלת תופעת הבדידות .

'הלוטוק' מספקת אווירה קהילתית, חמה, בטוחה ומונגשת, המאפשרת יצירת קשרים איכותיים בין בני הגיל השלישי והרביעי באמצעות שיחות טלפוניות מבוססות טכנולוגיה מתקדמת המייצרת חיבורים.

׳הלוטוק׳ נוסדה על ידי שלוש יזמיות בעלות עבר עשיר בפעילות חברתית: חנה רדו, יזמת עסקית חברתית, משנה ליו"ר מקאן ת"א מייסדת ויו"ר מקאן וואלי, ספרינג וואלי, לב 19  ומדבר 19 ; מעיין בודנשטיין, מעצבת ומאפיינת ממשקי משתמש (UI), מומחית בהנגשה לקהלי יעד מאתגרים ופעילה למען בעלי החיים ולמען אוכלוסיות מוחלשות; ושלי הראל, פעילה חברתית במגוון מישורים, שהקימה את רשימת הנשים הראשונה למועצת העיר תל אביב במטרה לייצר בה שוויון מגדרי.

'הלוטוק' נולדה מתוך סיפורה האישי של חנה עם אמה רינה, ניצולת שואה, שאיבדה לפני מספר שנים את בעלה. רינה וחנה גרות דלת מול דלת, חנה שמה לב שכשרינה מדברת בטלפון היא חוזרת להיות אשת שיחה סקרנית ורחבת האופקים, אולם מספר השיחות הטלפוניות של רינה הולכות ומתמעטות וברוב שעות היממה רינה מול הטלוויזיה, די בודדה. תופעת הבדידות שחשה רינה משותפת לאזרחים ותיקים רבים ומדוברת רבות. מחקרים רבים נערכו בשנים האחרונות על תופעת הבדידות בעולמם של בני הגיל השלישי. כל זקן שלישי מדווח על תחושת בדידות, והמספרים עולים ככל שעולה הגיל. הם כמהים לשיחות וחברויות, אך משפחותיהם, הטרודות בחיי היומיום, אינן מסוגלות לפנות מספיק זמן עבורם ואינן מסוגלות להעניק להן די קשב.  הקשישים נאחזים בדקות ספורות במהלך השבוע שבהן יקבלו תשומת לב ויחוו אינטראקציה בין-אישית עם בני משפחתם או אנשים אחרים.

הבדידות היא מגיפה שהשלכותיה הבריאותיות רבות, ביניהן לחץ דם גבוה, מחלות לב, זיהומים כרוניים ואפילו דמנציה. ״הבדידות עלולה להרוג״, קבע מארק רובינזון, מנכ״ל העמותה הבריטית Age UK.

באוגוסט האחרון דיווחה גם אגודת הפסיכולוגים האמריקאים (APA), שהבדידות הפכה לאיום בריאותי המסכן את הציבור. במחקר שנערך בבריטניה על ידי ה׳סילבר ליין׳, במטרה להבין מה יכול להפיג את הבדידות, נמצא שפעילות המועילה ביותר היא שיחת טלפון. עם זאת, אחד מתוך ארבעה אנשים מבוגרים כלל אינו משוחח בטלפון או נוהג לשוחח בטלפון רק לעיתים רחוקות.  

המחקר המעמיק שלנו על תופעת הבדידות הוביל אותנו לפתח את 'הלוטוק' – רשת  חברתית מבוססת טכנולוגיה אך נגישה לכל גיל. באמצעות 'הלוטוק' נוכל להבטיח כי כל מבוגר המוצא עצמו בודד יוכל למצוא אדם בצד השני של הקו, בכל זמן ומכל מקום. 'הלוטוק' תייצר רשת קשרים רחבה, שתקשר בין אנשים בודדים בני הגיל השלישי, תחבר אותם זה לזה ולסטודנטים מתנדבים, ותאפשר יצירת חברויות וקשרים חדשים ואיכותיים שיימשכו לאורך זמן.

מתוך הצורך החברתי להקל על תופעת הבדידות אנחנו, צוות הלוטוק מפתח פתרון טכנולוגי-חברתי, שיבטיח שלכל קשיש וקשישה יהיו חברים טלפוניים לאורך כל היממה.

וזו היא רק ההתחלה.

נשמח לקשר עם כל מי שמתעניין

  שתפו בכל הכוח
  Share on LinkedIn
  Linkedin
  Email this to someone
  email
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on Facebook
  Facebook

  היה הראשון לכתוב תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אנחנו אמנם מוכשרים בטירוף אבל לא בטוח שיודעים הכל…
  תחדשו לנו, תפתיעו אותנו, ספרו לנו דברים שאנחנו לא יודעים.
  או סתם תגידו לנו מה אתם חושבים על ספרינג מגזין
  ואנחנו נגיד לכם מה אנחנו חושבים עליכם. ?

   נגישות