מאת / 16 בדצמבר 2019   1658 צפיות

הייטק, הגיע הזמן שלך לעלות צפונה.

עופרית שיין, צפונית גאה, הקימה השנה את הסייט הצפוני של חברת הטכנולוגיה המובילה מתל אביב Kenshoo. במאמר שלפניכם היא תספר לכם למה זה טוב ותשתף מנסיונה איך נכון לעשות זאת.
זו ההזדמנות שלכם לעלות צפונה, יפה כאן בחורף.

שלוש שנים של נסיעות מעמק יזרעאל לת"א (111 קילומטר) עשו את שלהן והחלטתי לוותר על משרתי הנחשקת בתל אביב. ידעתי שהסיכוי למצוא עבודה מצוינת בצפון כמו זו שהיתה לי ב-Kenshoo, הן ברמת העניין והן ברמת התנאים, שואפת לאפס, אך המחיר האישי והמשפחתי היה פשוט יקר, יקר מדי.  

ב- Kenshoo הפתיעו אותי עם הצעה שהפכה להרפתקה – להקים סייט צפוני של צוות פיתוח. ההבנה המשותפת היתה כי ישנו כח אדם טכנולוגי בצפון, שיכול להוביל משימות פיתוח בלב העשייה של החברה, ובעצם – למה  הקושי בגיוס מתכנתים גורם לכם להעביר את המשימות למזרח אירופה, אם אפשר לעשות את זה ממש כאן, בריאה הצפונית והירוקה של מדינת ישראל?

הגדרנו במהרה את הצרכים ויצאנו לדרך. תוך ארבעה חודשים גייסנו מוביל והקמנו צוות מתכנתים מגוון, שמחובר לעשייה המקצועית ולהווי היומיומי של Kenshoo  התל אביבית, ונהנה מנוף עוצר נשימה המשקיף לכנרת.

בחרו במקום שמביא אנרגיות טובות

ההחלטה לפתוח סייט צפוני צריכה לנצל את היתרונות היחסיים שיש לצפון הארץ, וכולם כצפוי טבולים בנופים ירוקים ואוירה פסטורלית. איש הפיתוח יתרגל במהרה לנופים החדשים, ואלו יצליחו לחפות במידת מה על היעדר המבחר ב"תן ביס" או מגוון המסעדות ברמת החיל. נסיעה בכבישים פתוחים, חניה צמודה, משרדים מזמינים וקהילתיים יהפכו את הסייט הצפוני לבית חם עבור צוות הפיתוח שלכם. בצפון המתפתח השכילו להבין זאת וכבר כיום ישנו מבחר של מתחמי תעסוקה שמחכים לקלוט חברות ועובדים.  

אל תנסו לחסוך בעלויות כ"א, הרווח הכלכלי יגיע

הדרך הטובה (וההוגנת) ביותר למשוך את הטאלנטים דווקא אליכם, היא להשוות את התנאים שלהם לאלו שהם מקבלים בתל אביב. באופן הזה תבטיחו עובדים מוכשרים, מרוצים וגם נאמנים. שוק העבודה הצפוני מוכיח כי העובדים נשארים במקום שהם מרוצים בו לאורך זמן וכך אתם המעסיקים נהנים מצוות מיומן, ותיק ומחסכון משמעותי במשאבי הגיוס והשימור.

עופרית שיין ובני באוור מנכל kenshoo
עופרית שיין ובני באוור, מנהל הפיתוח של KENSHOO בשלוחה הצפונית

בחרו האדם הנכון והפנוי למשימה

בין אם החלטתם לפתוח סייט צפוני מתוך רצון להתרחבות, קושי הולך וגובר בגיוסים בת"א או דווקא מתוך ציונות ולמען כלכלת ישראל וטובת הפריפריה, ההחלטה שלכם מחייבת, והמעורבות שלכם חשובה. ההקמה לא קורית מעצמה, ונדרשים לה זמן ומשאבים. לכן, מצאו את האדם הנכון והפנוי לביצוע המשימה. האדם הנכון מבין היטב את הצרכים של החברה והצוות, ולצד זה מכיר היטב את מגרש המשחקים הצפוני וכל הטוב שיש לו להציע – במונחים פיזיים ואנושיים. מכאן, לאחר בחירת המוביל הנכון, תוך חודשים ספורים תהנו מהפירות וצוות מקצועי מצוין יחייך אליכם כל בוקר, דרך הזום או הסקייפ. על הדרך, מצאתם לכם גם תירוץ לא רע לבוא לבקר מדי פעם.

עופרית שיין, לשעבר עובדת קנשו וכיום מסייעת לחברות הייטק וסטארט-אפים להקים פעילות בצפון.

רוצים ליצור איתה קשר – שלחו לה הודעה>>

  שתפו בכל הכוח
  Share on LinkedIn
  Linkedin
  Email this to someone
  email
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on Facebook
  Facebook

  היה הראשון לכתוב תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אנחנו אמנם מוכשרים בטירוף אבל לא בטוח שיודעים הכל…
  תחדשו לנו, תפתיעו אותנו, ספרו לנו דברים שאנחנו לא יודעים.
  או סתם תגידו לנו מה אתם חושבים על ספרינג מגזין
  ואנחנו נגיד לכם מה אנחנו חושבים עליכם. ?

   נגישות