מאת / 18 בנובמבר 2019   2458 צפיות

הדרך להצלחה- כשהלב הוא כוכב הצפון האישי.

בית הספר למנכ"ליות העתיד הוקם ע"י ארגון סופרסונס עבור נשים שמבחינתן לא קיימות תקרות זכוכית. מבחינתן השמיים הן הגבול ולא שום תקרה שמישהו הציב במכוון או בתמימות.

הן שואפות להתפתח לתפקידי ניהול בכיר בעולם העסקי, ושותפות למטרת על של העלאת מס' הנשים הלוקחות חלק בניהול כלכלי ועסקי בכיר בקיבוצים ובתעשייה הקיבוצית.

ביקשנו לראיין את אחת המנכ"ליות שבחרו לקחת חלק במיזם:

האש בערה בה כבר בגיל 12. משהו בתחושת המסוגלות והעצמה דחף אותה קדימה.

ובהמשך הדרך… בעזרת שותפים וחברים שהאמינו בה, חיזקו והמליצו היא הגיעה לאן שהגיעה היום.

נעים להכיר: חגית אבן צור

בת 46, אמא של נובה ואיתי,  גרה באבן יהודה. בעלים של חברה Bright, חברה לייעוץ עסקי, מפעילת קבוצות Bright Board – קבוצות כוח למנכ"לים ולמנכ"ליות, יזמים, ולבעלי עסקים.

משתדלת להיות כמה שיותר בים, חותרת, גולשת, עושה יוגה ופוגשת חברים.

יש לי תואר שני במנהל עסקים, תעודת מאמנת משנת 2005, לימודי אימון עסקי, ייעוץ עסקי, לימודי הנחיית קבוצות, NLP, יזמות עסקית בטכניון והשבוע מתחילה ללמוד בודהיזם. אוהבת מאוד ללמוד, להקשיב לפודקאסטים ולהרצאות. מכורה לרגעים האלה שאני מרגישה שנפתח לי עולם שלא הכרתי, שלמדתי או הבנתי משהו שלא ידעתי קודם.

אוהבת מאוד להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלי ולהוסיף ידע שיכול לעזור ללקוחות שלי לייצר שפע כלכלי מהעסקים שלהם.

מה היו אבני הדרך שלך להצלחה?

כנראה שאבן הדרך הראשונה שאני זוכרת, היא בסביבות גיל 12 שהצהרתי בפני עצמי שאני רוצה להיות אשת עסקים. קשה לי לשים את האצבע למה דווקא זה הבעיר בי את ההתרגשות, אני מניחה שמשהו בתחושת המסוגלות והעוצמה.

כילדה מאוד אהבתי לקרוא וללמוד, פשוט נהניתי מהלימודים וזה הלך די בקלות. וכאמור נהנית מלימודים עד היום.

בצבא הייתי בחיל האוויר, הוכשרתי בטכני במשך שנה בלימודי הנדסת אלקטרוניקה, וטיפול במערכות תקשורת נתונים. שרתתי שנה בקבע, בת יחידה במחלקה של 20 גברים.

במהלך התואר השני התחלתי לעבוד בחברת ערוצי זהב כמנהלת מוצר במחלקת שיווק.

באותה תקופה היו 3 חברות כבלים, בתקופת תהליך מיזוג לחברת HOT.

היינו 3 מחלקות שיווק שאמורות להתמזג לחברה משותפת. עברנו גלי פיטורין וצמצומים, ומצאתי את עצמי השריד האחרון ממחלקה של 20 אנשים. בתקופה הזאת רכשתי ניסיון עצום ומגוון בשיווק. עשיתי תפקיד של 3-4 אנשים ולקחתי את ההזדמנות בשתי ידיים, התקופה הלא יציבה שעברו חברות הכבלים אפשרה לי לבלוט, וכשהייתי בחופשת לידה עם הבת הבכורה שלי, נובה, הגיע לבקר אותי סמנכ"ל השיווק, אורי אלון, והציע לי לנהל בשיווק את קשרי הלקוחות ונאמנות לקוחות.

אני זוקפת הרבה לזכות אורי, האמין בי, התייעץ איתי בכל דבר, שיתף וקידם אותי.

בהמשך הדרך התקבלתי לעבוד כיועצת אסטרטגית בחברת יישום, חברה לייעוץ אסטרטגי. סימנתי את החברה הזאת שנים קודם, כשהיו היועצים של מנכ"ל ערוצי זהב. זה היה ניראה חלום לא אפשרי עבורי אז. וברגע שנוצרה ההזדמנות קפצתי עליה והתקבלתי!

כל שלב בדרך הייתי קשובה לליבי, ממה אני נהנית, מה הערך שלי ומה משמעותי עבורי. זה היה כוכב הצפון שלי ולאורו קיבלתי החלטות.

בשנת 2004 הגעתי לקורס אימון אישי בחברת תות, הקורס היה בהחלט נקודת פריצת דרך עבורי, שימוש בכלים עסקיים לבניית אסטרטגיות להצלחה אישית ריגשו אותי והסעירו אותי. זו הייתה הנקודה שבה פרצתי את תקרת הזכוכית ונפתחה לי האפשרות להיות עצמאית.

יצאתי לדרך עצמאית, יזמתי שיתוף פעולה עם חברת אולג'ובס שהפנו אלי מנכ"לים לאימון אישי כחלק משירות VIP שלהם. בתהליכי האימון שילבתי את הידע העסקי, אסטרטגי, שיווקי שלי ושאותם מנהלים נכנסו לחברות או הקימו מיזמים או עסקים, המשיכו להעסיק אותי כיועצת.

במהלך 15 השנים האחרונות אני מלווה מנהלים בכירים, יזמים ובעלי עסקים להגשת חזון עסקי.

אני נהנית מאוד מהעבודה שלי, גאה מאוד בהישגים שלי, אוהבת בכל ליבי את הלקוחות שלי, ושמחה על האמונה שהייתה לי בגיל צעיר שהנאה והצלחה צריכות ללכת יחד.

Bright, החברה שלי, בנויה מצוות של מומחים, ספקים ושיתופי פעולה, אני משלבת בתהליכי הייעוץ מומחים במיתוג, מימון, ניהול פיננסי, פרסום, ייעוץ משפטי ועוד, בהתאם לצרכים של הלקוחות. במהלך השנים הרכבתי נבחרת של מומחים שעובדת איתי בשיתוף פעולה.

אני מאוד מרוגשת ממוצר חדש שפיתחתי בשנה האחרונה- Bright Board. קבוצות כוח של 8 מנכ"לים/ת, יזמים/ת, ובעלי/ת עסקים, שנפגשים אחת לחודש למפגש מונחה בשיטה ייחודית לשיתוף ופתרון דילמות עסקיות. אני רואה את הערך הרב שהמפגשים האלה מעניקים למשתתפים ונהנית מכל רגע.

החזון שלי לפתוח עשרות קבוצות כאלה בארץ ובעולם עפ"י השיטה ולייצר קבוצות כוח וקהילות לחיזוק עסקי שממנפות ידע וניסיון של הקבוצה למען כל אחד מהמשתתפים.

מי היו השותפים / שותפות לדרך?

היו לי בדרך שותפים רבים וחברים רבים שדחפו, המליצו, חיזקו וקידמו.

אורי אלון שהיה הראשון שהאמין בי וקידם אותי.

ארנון, הגרוש שלי, שיחד פתחנו חברה לאימון עסקי.

ענת אדלר, הייתה שותפה שלי בחברה BE EFFECTIVE  .

אני מאמינה גדולה בשיתופי פעולה. לא פשוט ששיתוף פעולה עסקי יצליח (קשה אפילו יותר מזוגיות…) אבל ראיתי שיתופי פעולה עסקיים שהביאו המון טוב לעולם ולשותפים.

מנכליות

מה האתגרים שעמדו בפנייך בהתמודדות בסביבה גברית?

תמיד הרגשתי שווה בין שווים.

גדלתי בין שני בנים, האחים שלי המוכשרים גילי וניר.  עם הורים שגרמו לשלושתנו להרגיש הדבר הכי איכותי שנולד.

תמיד אמרו לנו שאנחנו יכולים להיות כל דבר שנרצה, שאנחנו חכמים, טובי לב ומוכשרים. תמיד דחפו, גיבו, האמינו וחיזקו. מעולם לא הרגשתי שונה מהם באפשרויות העומדות בפני להצלחה.

בצבא שרתתי עם גברים.

שנים אח"כ בתואר ראשון באוניברסיטה העברית, השתתפתי בחטיבה אשר עסקה בהבדלים בין המינים ופיתחתי מודעות פמיניסטית. הפכתי מודעת יותר ויותר לחוסר השוויון הקיים בהזדמנויות עדיין.

התנדבתי ברוח נשית, העצמה כלכלית לנשים נפגעות אלימות. הייתי סופרוויזן למאמנות שליוו נשים ליציאה ממעגל האלימות דרך יצירת עצמאות כלכלית.

אני מאמינה שהבסיס לשינוי מתחיל ביצירת עצמאות כלכלית לנשים. חלק מאי השוויון נוצר בתא המשפחתי, שם נשים לעיתים תלויות בגברים לפרנסה.

מהמקום הזה אני פועלת ללווי עסקי של נשים ויזמיות- תפתחו עסקים, תתפרנסו והרבה בזכות עצמכן בשוק החופשי.

בבקשה תני דוגמאות להעזה וסיכון

אני גרושה, עצמאית, בעלת עסק בישראל 2019. מבחינתי את חיה בדרך חיים של העזה וסיכון.

42,000 עסקים נסגרו השנה, עצמאים ובעלי עסקים נושאים בשקט את עול המיסים של המדינה יחד עם חוסר וודאות ויציבות.

ברמה האישית, היה לי פחד קהל משתק במשך שנים, הייתי ביישנית מאוד ותמיד העדפתי שמישהו אחר יתפוס את הבמה, יציג מצגות ויוביל מפגשים מרובי קהל.

כחלק מההתפתחות המקצועית שלי, הבנתי שאני צריכה לנצח את הפחד, היום אני מעבירה

עשרות סדנאות והרצאות בשנה. זאת העזה עבורי (:

חוצמזה ניצחתי פחד גדול והגשמתי חלום בכך שאני גולשת על גלים, גלים קטנים אמנם.. אבל עבורי זה מסמל שאני יכולה להגשים כל חלום.

איזו אישה הינה/ הייתה מעוררת השראה עבורך?

חנה סנש. הסיפור שלה נוגע בי בהמון נקודות. אישה, צעירה, בתקופה בה זה היה בכלל לא מקובל, פעלה בכוח האידיאלוגיה שלה ואהבה לארץ ישראל ולחזון הציוני.

כמה אומץ, תעוזה, אמונה ולב תמים היו לה. לפני כמה זמן עזרתי לאיתי הבן שלי, להכין עליה עבודה לבית הספר, קראנו יחד את סיפור חייה ואת השירים הנוגעים שכתבה. אני לא מפסיקה לחשוב עליה.

מה מנהלות צריכות כדי לקדם נשים אחרות?

מנהלות ומנהלים, צריכים להיות מודעים לכך שכולנו יחד נמצאים בתקופה של שינוי היסטורי, המהפכה שלנו עדיין בתחילת דרכה, כולנו צריכים לזכור כל הזמן את הנתונים היבשים בשוק התעסוקה.

מנהלים ומנהלות צריכות לזכור שכולנו חלק בתהליך שישרת את כולנו. גברים ונשים כאחד.

שוויון הזדמנויות תעסוקתיות לנשים ישפר את איכות החיים של כולנו וייקח את החברה שלנו למקום חזק יותר.

מודעות תמיד לוקחת את כולנו צעד קדימה.

יחד עם המודעות פשוט לבחון כל אדם בהתאם לכישוריו ויכולותיו.

פתיחות ומגוון של דעות, כישורים, יכולות מביא עושר ומייצר בטווח הארוך הצלחות רבות.

אילו אתגרים עומדים כיום בפני נשים שנמצאות בתהליך בניית הקריירה שלהן, איך אפשר לסייע להן?

בגלל שאנחנו נמצאים בתקופת מעבר של שינוי, האתגר הגדול של נשים הוא שברוב המקרים הן נושאות גם באחריות הקלאסית של גידול הילדים ותחזוקת הבית וגם מחזיקות בקריירה, מה שיוצר עומס עצום.

בנוסף לכך, עוברות הריון, לידה, הנקות, ועדיין מתנהלות בתוך הקריירה בעולם גברי שמתעלם מהצרכים הנשיים.

מנהלים ובעלי עסקים, חוששים להעסיק נשים מחשש להיעדרויות.

ראשית , הדרך לשינוי עוברת דרך שינוי מחשבתי, אירגוני נשים צריכות לשים להן כאג'נדה רתימה של גברים, כולם צריכים להיות שותפים לרצון בשינוי- בשוויון הזדמנויות, בשכר זהה, בנוכחות נשית בכל עמדות ההשפעה. זה אינטרס משותף ראשון במעלה. צריך להבין את זה ולפעול לזה יחד. גברים ונשים כאחד.

שנית, לחוקק חוקים שרואים את הבחירה להיות הורה ואת הצורך להגשמה וקריירה בו זמנית. שיפור התנאים לעצמאים, הקלות במס, מענקי לידה לבעלות עסקים, מטפלות כהוצאה מוכרת ועוד.

איזה טיפ היית נותנת למי שמתחילה דרכה בעולם הניהול הבכיר?

סמני יעדים שאפתניים- לא מה סביר שיקרה, אלה מה מרגש אותך שיקרה, איפה נמצאת השאיפה הכי פורצת דרך שלך.

קחי אחריות על התוצאות שלך- תתמקדי במה שביכולתך לשנות, לעשות ולקדם.

תסמכי על עצמך- ללא שום ספק, את מסוגלת להרבה יותר ממה שאת מאמינה. גם אם את מאוד מאמינה (:

במה את הכי גאה בקריירה שלך?

אני גאה שאני עצמאית 16 שנים, מתפרנסת ממקצוע שאני מאוהבת בו, ובעזרתו יש לי יכולת לעזור למנכ"לים/יות, יזמיות, ובעלי עסקים.

ספרי על כישלון או החמצה

כל רגע של כישלון או החמצה שהרגשתי ברגע נתון היו המקפצה של השלב הבא שלי. לא כקלישאה- אמיתי.

הנישואין שהסתיימו, לקוחות מאוכזבים, לקוחות מאכזבים… כולם היו תמריץ לשיפור מודעות ושיפור בכלל…

מה דעתך על בית הספר למנכ"ליות?

יוזמה מבורכת של סופרסונה, התנועה הקיבוצית ואיגוד התעשייה הקיבוצית. אנחנו זקוקות לכל שותף לדרך, לכל מסגרת אפשרית בדרך לשינוי המיוחל.

טיפ למשתתפות בבית הספר למנכ"ליות

תכינו את כל המשימות ושיעורי בית. הצלחה נמצאת בעבודה קשה- בפער שבין מה שאנחנו יודעים, שאנחנו צריכים לעשות לבין מה שאנחנו עושים בפועל.

אז אם גם את מעוניינת להצטרף לסופרסונס או מתעניינת בבית הספר למנכ"ליות.

הקליקי ממש כאן

  שתפו בכל הכוח
  Share on LinkedIn
  Linkedin
  Email this to someone
  email
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on Facebook
  Facebook

  היה הראשון לכתוב תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אנחנו אמנם מוכשרים בטירוף אבל לא בטוח שיודעים הכל…
  תחדשו לנו, תפתיעו אותנו, ספרו לנו דברים שאנחנו לא יודעים.
  או סתם תגידו לנו מה אתם חושבים על ספרינג מגזין
  ואנחנו נגיד לכם מה אנחנו חושבים עליכם. ?

   נגישות