מאת / 18 במרץ 2019   1831 צפיות

"אנשים שאין להם פנטזיה, לא עושים דברים פנטסטיים" (שמעון פרס)

לפני זמן מה צפיתי בתכנית טלוויזיה על בי"ס תיכון של נוער בסיכון. עד היום אני זוכרת קטע מסוים מתוך התכנית,…

לפני זמן מה צפיתי בתכנית טלוויזיה על בי"ס תיכון של נוער בסיכון. עד היום אני זוכרת קטע מסוים מתוך התכנית, שהיה חזק מאוד מבחינתי. אחד הנערים הלומדים בתיכון נשאל, ע"י המראיין, מה החלום שלו, תשובתו של התלמיד הייתה שאין לו חלומות.

כמה עצב היה במשפט הזה. תהיתי לעצמי איך נער צעיר מגיע למצב שבו אין לו חלומות.

התעוררו בי כמה תהיות: מה צריך כדי להעז לחלום? האם כדי להעז לחלום צריך תשתית מנטלית מסוימת? האם לא לכולם יש חלומות קטנים או גדולים? ומהו החלום שלי?

והנה, עכשיו, כשאני נושקת לגיל 50 פגשתי במקרה כותרת של סדנה : "להעז לחלום"

"Dare To Dream"

והבנתי שגם אני טרם העזתי.. וזה לא שאין לי חלום.

עיינתי בסילבוס הסדנה וביקשתי לשוחח עם זו שמעבירה אותה: עו"ד אריאלה וולף – מאמנת להעצמה אישית ופיננסית.

הייתה שיחה מרתקת ואני שמחה לשתף אתכם ואתכן בעיקריה.

אריאלה: " לא מעט א.נשים מרגישים בשלב מסוים בחיים שהם תקועים במקום. שהם שכחו או הדחיקו את החלומות הגדולים שהיו להם פעם. הם מוצאים את עצמם דוחים שוב ושוב הזדמנויות להגשמת החלום. לרוב הסיבה היא פחד. פחד לצאת מאזור הנינוחות."

ואכן, אני יכולה לחשוב על לא מעט הזדמנויות שהיו לי במהלך השנים האחרונות, לעשות שינוי בחיים. לצאת מאזור הנינוחות ולהעז להגשים חלום ישן. ובכל זאת, עד היום לא עשיתי את הצעד הזה. ועכשיו אני מנסה להבין למה.

אריאלה: "לייצר שינוי בחיים עבור רוב בני אדם זה מאוד מפחיד וגם לוקח בד"כ הרבה זמן. צריך להתאמן, להיערך לזה, להתכונן, לאזור אומץ ולנקוט בפעולות מתאימות. אבל לקבל החלטה אמיתית לעשות את השינוי- זה יכול לקרות ברגע אחד בלבד; בזכות סרט שראינו, ספר שקראנו, משפט ששמענו שמישהו אומר או בזכות סדנה שהשתתפנו בה. פתאום מתעוררת בתוכנו תובנה מדהימה, הארה ומשם נולדת מוטיבציה אדירה שדוחפת אותנו קדימה מבלי לעצור."

אני לצערי מכירה לא מעט אנשים שעשו שינוי בעקבות משבר אישי. חבל שזה צריך להיות המניע.

אריאלה:" זה נכון. משברים אישיים הם מקור אדיר לשינוי, אולם לא חייבים לחכות לאסון או משבר כדי לייצר שינוי משמעותי בחיים. כן צריך להיות בפתיחות ונכונות לצאת מאזור הנינוחות כדי לגדול ולצמוח ולייצר את הוורסיה הטובה יותר שלנו."

אז מה באמת קורה בסדנה שלך?

אריאלה: "בסדנה שלי מפסיקים להגיד: יום אחד אגשים את החלום, או אגשים את החלום כשכך וכך יקרה….הסדנה מאפשרת ביום אחד בלבד – לבחור – וזו מילת המפתח !! במציאות חיים חדשה וטובה יותר בתחום אחד או יותר שמתאים לכל אחד ואחת. אנחנו מתחילים בזיהוי וחידוד החלום, ממשיכים בהבנה של השלבים ליציאה מאזור הנינוחות ובוחנים את העקרונות ההכרחיים ליצירת פריצת דרך בחיים שלנו. אין התיימרות לשנות את המציאות של האדם ביום אחד בלבד, אבל יש כן יכולת ביום אחד מרוכז שכולו עוסק בהתפתחות אישית לנטוע זרעים חזקים של רצון, מוטיבציה, אמונה וכלים ראשוניים כדי לשנות את המציאות למציאות טובה יותר"

ומצליחים להתגבר על הפחד? מצליחים להעז גם להגשים את החלום ולא רק לחלום אותו?

אריאלה:" בסדנה אנחנו עוסקים לא מעט בשאלות: ממה אנחנו מפחדים? האם פחד מנהל אותנו? ואם כן, מה אנחנו יכולים לעשות כדי להתגבר עליו. אנחנו יוצרים חזון אישי ומבררים כיצד החזון שיצרנו יכול לשרת אותנו."

נשמע מעולה. אז התגברתי על הפחד, אזרתי אומץ לצאת מאזור הנינוחות ומכאן…מה? איך יוצאים לדרך?

אריאלה:" הסדנה לא מסתיימת לפני שבונים תכנית פעולה מפורטת הכוללת מטרות, יעדים ודרכי פעולה. את יוצאת מהסדנה עם סט של כלים שדרושים להגשמת החלום. אחד הדברים הכי משמעותיים בסדנה שלי הוא שהיא סדנת עומק ומייצרת תוצאות לטווח הרחוק. זו לא עוד סדנה שאנשים יוצאים ממנה בהיי מטורף ואחרי יום-יומיים חוזרים לשגרה והאפקט מתפוגג. מהסדנה הזו יוצאים חדורי מוטיבציה ומתחילים בשינוי. מתחילים להגשים את החלום שהדחקנו זמן רב. ויש לך את כל הכלים לעשות זאת."

אני נרשמת לסדנה. הגיע הזמן שלי להעז לחלום, לצאת מאזור הנינוחות ולחולל את השינוי…

וכמו שאמר שמעון פרס: "אנשים שאין להם פנטזיה, לא עושים דברים פנטסטיים" זה הזמן שלי לעשות דברים פנטסטיים. הלוואי ואותו נער, וחבריו, מהתיכון לנוער בסיכון יעזו גם לחלום ולהגשים את החלומות שלהם. זה תפקידנו כהורים, מחנכים והחברה כולה להעצים אותם ולהוביל אותם להיות מנהיגים שיעשו דברים פנטסטיים.

להרשמה לסדנה ולקבלת פרטים נוספים השאירו כאן פרטים.

  שתפו בכל הכוח
  Share on LinkedIn
  Linkedin
  Email this to someone
  email
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on Facebook
  Facebook

  היה הראשון לכתוב תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אנחנו אמנם מוכשרים בטירוף אבל לא בטוח שיודעים הכל…
  תחדשו לנו, תפתיעו אותנו, ספרו לנו דברים שאנחנו לא יודעים.
  או סתם תגידו לנו מה אתם חושבים על ספרינג מגזין
  ואנחנו נגיד לכם מה אנחנו חושבים עליכם. ?

   נגישות