מאת / 28 באפריל 2019   3341 צפיות

רוצה להיות מנהלת טובה יותר? טיפים להצלחה!

את מנהלת טובה אבל שואפת להיות טובה יותר? מאמינה שתמיד יש מקום לשיפור? אז הנה כמה מעצותיהן של מנהלות טובות

מי מאתנו לא רוצה להיות טובה יותר במה שהיא עושה? להיות חברה טובה יותר? אמא טובה יותר? בת טובה יותר? עובדת מיומנת יותר? מי מאתנו שעוסקת בניהול אינה רוצה להיות מנהלת טובה יותר? כולנו רוצות.

אז הפעם, לטובת המנהלות בינינו, שאלנו  נשים –  גם נשים מנהלות וגם נשים שעובדות עם מנהלות – מי היא "מנהלת טובה"?

אתן סקרניות בוודאי לשמוע את התשובות, אבל רגע לפני, בואו נדבר על כוחו וייחודו של מאמר שיתופי. זהו כבר המאמר השיתופי השלישי שלנו, שנכתב בעזרת תשובותיהן של נשות סופרסונס, ואנחנו מגלות דבר מדהים: לא רק זה שאנחנו מקבלות מגוון רחב של תשובות מרתקות – זה היה צפוי מראש. הרבה נשים – הרבה דעות. מצוין. מה שמדהים אותנו זה דווקא אחדות הקולות שאנחנו שומעות. התשובות שאנו מקבלות לשאלות שאנו שואלות מלמדות אותנו דווקא על הנקודות החשובות לכולנו. על ההסכמה בינינו.

אז מהי מנהלת טובה?

שאלנו "מי היא מנהלת טובה?" והתשובות שקיבלנו התרכזו, קודם כל, בהיבטים הקשורים לעבודה עם אנשים. לא בצד העסקי של הארגון ולא בצורך להתמודד בעולם הגברי. הניסוח "מנהלת טובה" חיבר אותנו ישר לקשר שמקיימת מנהלת טובה עם עובדיה.

מנהלת טובה היא קודם כל בן אדם!

מנהלת טובה רואה את האנשים שעובדים אתה. היא קשובה להם, מניעה אותם, דוחפת אותם קדימה, מעצימה אותם ונותנת להם משובים חיוביים. היא מפגינה אמפתיה, מפרגנת להם, מאמינה להם ובהם.

מנהלת טובה משקיעה בעובדים שלה: היא מדריכה אותם, מלמדת אותם, מעודדת אותם ליזום ולקחת אחריות ומשקיעה ביוזמות שהם מציעים. 

מנהלת טובה מכירה היטב את עובדיה ויודעת למה כל אחד מהם זקוק. מנהלת טובה מתייחסת לעובדיה בגובה העיניים. ובכלל, היא אחת מהצוות.

מנהלת טובה גורמת לעובדיה להזדהות עם מטרות הארגון. ההצלחה של הארגון, של העסק, היא גם ההצלחה שלהם. השיפור המתמיד שאליו היא מובילה את עובדיה פועל לטובת העסק, אך גם לטובתם.

ומה עוד?

כשחפרנו קצת יותר עמוק בתשובות, הצלחנו גם לגלות את הקווים המאפיינים את דמותה של המנהלת הטובה. גילינו שהמנהלת הטובה היא בראש ובראשונה מובילה ומנהיגה, המהווה דוגמה אישית ומודל לחיקוי. בעבודתה הניהולית היא יודעת להבחין בין עיקר לטפל. היא יודעת להקשיב למגוון דעות ולהחליט את ההחלטות הנכונות ביותר במצב הנתון. היא מגלה גמישות מחשבתית ומקבלת החלטות יצירתיות ולא שגרתיות.

מנהלת טובה היא מנהיגה בעלת מודעות עצמית – היא מודעת לחולשותיה ולעוצמותיה,  ויודעת לשלב את יכולותיה האישיות עם יכולותיה המקצועיות לטובת העובדים, לטובת העסק ולטובתה עצמה.

מנהלת טובה יודעת לפתור בעיות ומשברים בקלות ובזריזות. היא נהנית מהעשייה, היא בעלת תשוקה לעבודתה ומסוגלת לסחוף אחרים אחריה. היא סקרנית, רוצה ומסוגלת ללמוד עוד ועוד, ללא הרף.

ומה עוד? הנה כמה נקודות נוספות אחרונות: מנהלת טובה היא בעלת חוש הומור ויודעת גם לצחוק על עצמה, כשצריך. היא בטוחה בעצמה ולא לוקחת שום דבר כמובן מאליו!

——————————————————————

אנחנו שמחות להודות לכל הנשים שתרמו לכתבה זו:

אורנית עידו, איילת הפנר, איילת השחר ברעם, אילת אטיאס, אמונה שינברג, אפרת רוזן זקן, בת שבע רוזנפלד, גנית בהט, דפנה ברעם, הגר אשחר ניר, הילה סרור, טל דן, יהודית גרינברג, כנרת זוהר, ליאת אלוש כהן, מיכל ליטמנוביץ'-מטס, מיכל פלג, מיכל שרגיל בן סירא, מלי באום, נועה שומרוני גל, נילי גולדפיין, נעמה דרוקמן, סיגל גפני, סיגל הורנפלד, עדי ששון ג'רבי, ענת בר-אור, ענת עמית, עפרה אמיר, קרן סרדינס, קרן קיי, רביטל שלום , שיר אלקיים לוצאטו, שירי גולד, שרון רמון, שרית שגב, תמר ציונוב

קראת את הכתבה ויש לך מה לחדש לנו? השאירי כאן פרטים ואנחנו כבר חוזרות אלייך

  שתפו בכל הכוח
  Share on LinkedIn
  Linkedin
  Email this to someone
  email
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on Facebook
  Facebook

  תגובות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אנחנו אמנם מוכשרים בטירוף אבל לא בטוח שיודעים הכל…
  תחדשו לנו, תפתיעו אותנו, ספרו לנו דברים שאנחנו לא יודעים.
  או סתם תגידו לנו מה אתם חושבים על ספרינג מגזין
  ואנחנו נגיד לכם מה אנחנו חושבים עליכם. ?

   נגישות