"חיבה עזה, רגש של משיכה גדולה או חלק למישהו או למשהו" – כך מגדיר מילון אבן שושן את המילה אהבה. אבל הוא גם מוסיף ומפרט על סוגים שונים של אהבה; על אהבות "טובות" כמו אהבת שמיים, אהבה עצמית ואהבה חופשית, ועל אהבות קצת פחות טובות, כמו אהבת בצע או אהבה זרה… 

אז אין אהבה אחת, יש הרבה אהבות. ונראה לי שלכל אחד ואחת יש את האהבות שלו; את האהובים עליו ואת הדרך שלו לאהוב. ומכיוון שאני אוהבת לכתוב, ואוהבת שאתם קוראים מה שאני כותבת ואוהבת אתכם בכלל, הנה שבעה סוגי אהבה שחשתי בשבוע הראשון של שנת 2020. 

  • אהבה קשה: השבוע נפרדתי ממקאן תל-אביב  ששימש לי נמל מבטחים בעשרים השנים האחרונות. לשמחתי אני נשארת עם הילדה הצפונית, הצעירה והאהובה שלי, ספרינג וואלי. השבוע גם נפרדתי מירדן אברבנאל ומיהודית גרינברג, שתי נשים שהיו חלק מהלב שלי, וגם מהמוח שלי, בשנים האחרונות.
  •  אהבה חדשה: השבוע הייתי ב"הגראז" – מכינה קדם אקדמאית לאמנות. מקום שכולו אור ויצירה, מקום של הגשמת חלומות! דלית שרון, אילנה בר וחיים טל קיבלו אותי לגראז' כבת בית. ביחד אנחנו חושבים איך ליצור מקומות תעסוקה לבוגרים המוכשרים של המכינה.
  • אהבה חשובה: המיזם Co-Impact  לקידום תעסוקה בחברה הערבית, גורם לי לחשוב, כל יום מחדש, על 20% הערבים והערביות שחיים וחיות בינינו, שחלקם במקומות העבודה חייב לעלות בשנת 2020. אני חושבת על הנושא הזה המון, וברור לי שהכל תלוי בנו. בשלב ראשון וכדוגמה אישית רשמתי את שמי גם בעברית וגם בערבית בפרופיל שלי  רשום גם בערבית בפרופיל שלי בסופרסונס.
  • אהבה יפה: רכשתי ציור מקורי של לילך לייבריך בן-יעקוב, מעשה שלא עשיתי שנים רבות כי בסלון ביתי תלויות רק תמונות של ילדיי. גם מוזיקה אני אוהבת והצלחתי השבוע להגיע לקונצרט בפילהרמונית עם אמא שלי: להב שני ניצח ומרתה ארגריך ניגנה על פסנתר; המנצח בשנות השלושים, הפסנתרנית בסוף שנות השבעים. אין ספק שהמוזיקה מחברת בענק!
  • אהבה עיקשת: לנגב המערבי… לאחר היריון ארוך נולד סוף סוף "נגב תשעשרה. אופקים". ובימים הראשונים של שנת 2020 שיפצו צביה הדני, מנכ"לית מדבר תשעשרה ועירא הדני , את מבנה המשרדים המיועד למיזם החדש הזה. המטרה: יצירת מקומות תעסוקה איכותיים ל-300 א.נשים בנגב המערבי.  
  • אהבה למגדר: בית הספר למנכ"ליות העתיד של סופרסונס התארח בגלובס,  בליווי מיכל המאירי שגב.  ביקרנו בבית הדפוס, בחרנו עיתון טרי ושוחחנו עם שתי עיתונאיות נפלאות: חגית מהלא בן משה, העורכת של G, ושני אשכנזי, שלקחה פיקוד על איכות הסביבה. בנוסף, הרציתי באירוע הפתיחה של Prowoman– מיזם קידום נשים במשק הישראלי, שהתקיים במכללה למנהל. הייתה חוויה נהדרת.  
  • אהבה לכן ולכם: לחברותיי ולחבריי בעולמות הממשיים ובעולמות הווירטואליים. אתם ואתן נותנים לי המון אנרגיה, ואני אוהבת אתכם מאוד.