את ענבר פגשתי בשעות הבוקר המוקדמות של יום שישי, לקח לנו לא מעט זמן לתאם את הפגישה.

ככה זה כשמנסים לקבוע ראיון עם אישה עסוקה המשלבת קריירה תובענית, פעילות חברתית אקטיבית, ולוג חדש, זוגיות ותינוק בן שנתיים.

ענבר בת 33, נשואה לדין, בעלת תואר שני במנהל ציבורי מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשלוש וחצי השנים האחרונות, היא מנהלת את קשרי הממשל בעמותת "תפוח", עמותה המגשרת בן אומת הסטארט אפ הצומחת בישראל ובין אוכלוסיית הפריפריה הגיאוגרפית במדינה.

בעברה ענבר שימשה כמנכ"לית אגודת הסטודנטים  ב"בצלאל" ירושלים,

הייתה עוזרת פרלמנטרית ובמקביל  לתפקידיה הבכירים, עסקה בהתנדבות בהובלת פרויקטים חברתיים שונים.

את הולוג שלה 100% השראה העוסק בשיח על שילוב קריירה, הגשמה עצמית, זוגיות ואמהות ענבר פתחה לאחר הלידה של ירדן, בנה הבכור.

כשילדתי מספרת ענבר, עברתי  טלטלה מאוד עוצמתית. מלהיות אשת קריירה, לאשת קריירה שהיא גם אימא.

סדרי העדיפויות שהשתנו בבת אחת, השאלות שעלו יחד עם האימהות, הביאו אותי לחפש שיח בנושא.

חיפשתי במספר קהילות ופורומים שיח אמיתי, כנה ומפרה ולא מצאתי כזה.

הרגשתי שנושא של השילוב אימהות וקריירה, לא מדובר עד הסוף. התשובות שקיבלתי בפורומים לא סיפקו אותי, הרגשתי שאני רוצה יותר וגם הבנתי שהצורך שזיהיתי אצלי, מעסיק הרבה נשים אחרות שמתמודדות עם אותן השאלות בדיוק.

לאחר שנה שהרעיון התבשל בתוכי, החלטתי לפתוח את הוולוג. יצאתי למסע כדי להבין טוב יותר איך אפשר לדייק את הבחירות שלנו, דרך העיניים של נשים מעוררות השראה שנחשפו למצלמה ושיתפו אותי בסיפורי החיים שלהן. כל אחת מהנשים שראיינתי חיברה אותי לאשה הבאה וככה יצרנו מעגל של שיח נשי ומרחיב תודעה

כל אישה יכולה לשבת ולצפות בסרטונים בולוג ולמצוא את עצמה מזדהה עם הנשים המתאיינות בו.

אני מקפידה לראיין נשים מכל קשתות האימהות, מחייכת ענבר.  בולוג שלי אפשר למצוא ראיונות עם אימהות קרייריסטיות ואימהות שבחרו לוותר על הקריירה ולהקדיש את עצמן לגידול ילדיהן.

ככל שאני פוגשת יותר ויותר נשים, אני מתחילה לזהות מאפיינים שאם הם מתקיימים בתהליך הבחירה, הם גורמים לאותה האישה להיות שלמה עם צורת האימהות אותה היא בוחרת. 

ראיתי שנשים שהשקיעו את זמנן לזיהוי הרצון האמיתי שלהן, הקשיבו לעצמן, שאלו את עצמן שאלות וענו לעצמן בכנות, העריכו הרבה יותר את הבחירות שהן עשו.

לכל בחירה שנעשה,  יש מחיר שאותו נשלם, אבל כשהבחירה מגיעה ממקום שלם ומודע, המחיר מתקבל הרבה יותר בקלות.

ככל שפגשתי יותר נשים, גיליתי עד כמה ייסורי המצפון הם דבר אנושי שטבוע בכולנו. ומצד שני, אני חושבת שיש המון השראה בנשים שהחליטו שלא לתת לייסורי המצפון להוביל ולנהל אותן. בין אם בחרו להגשים את עצמן במסלול של אימהות במשרה מלאה ובין אם בחרו במסלול של פיתוח הקריירה.

עוד דבר עוצמתי שראיתי, זה את תהליכי הניסוי והטעיה של הנשים שפגשתי. החיים הם דבר דינאמי. הדברים החשובים באמת, מתבהריםרק כשאנחנו מרשות לעצמינו להעיז לטעות במסע היזמי של עצמינו.

אימהות נתפסת כמשהו מעכב. אומרת ענבר, אבל היום אני רואה בה משהו אחר ,אני רואה בה בעיקר הזדמנות נפלאה להתבונן על עצמנו ולהקדיש זמן לחשיבה על להתפתחות אישית וחישוב מסלול מחדש.

למדתי שזוגיות וסביבה תומכת הן מתנות יקרות ערך למערכת היחסים שלנו עם עצמנו והסביבה. סננו רעשי רקע. בחרו להקיף את עצמכן רק באנשים שמאמינים, מפרגנים ודוחפים אתכן לצאת מאזורי הנוחות.

הבלוג של ענבר מדהים ומרתק,

הסיפורים שהנשים מביאות מרגשים באמת ובכנות שלהם ואם יש משהו שבאמת בולט  זו ההשראה והתובנות שכל אישה ואישה מביאה אתה.

הפרויקט הזה הוא הבייבי הנוסף שלי מסכמת ענבר.

הולוג עושה לי צמרמורות של התרגשות, ותשוקה להמשיך לפגוש ולשוחח עם עוד ועוד נשים.

אני רוצה שהשיח על אימהות וקריירה יהיה פתוח, אני רוצה שכל אישה תעשה את הבחירה הנכונה לה ממקום שלם, אני רוצה לראות יותר נשים שלמות ומאושרות בינינו.

ועם חזון ותשוקה כאלה,  ברור לכם שזה רק עניין של זמן עד שהוולוג של ענבר יהפוך להיות להיט.

לינק לולוג מהרו להרשם, לעקוב ולקבל 100% השראה.

אפשר ליצור קשר עם ענבר במייל: inbar.mail1@gmail.com