מאת / 28 בינואר 2020   2487 צפיות

אתם ארגון חברתי? כל הסיבות למה כדאי לכם להכיר את מנהיגות אזרחית.

4,984 עמותות חדשות נרשמו במהלך שלוש השנים האחרונות בישראל. עמותות אלו הן חלק מהחברה האזרחית או בשמן הפחות מוכר: המגזר השלישי.
תודו, כשמדברים אתכם על המגזר השלישי, מה שעובר לכם בראש זה הגיל השלישי? מדינות עולם שלישי?
כולנו מכירים את המגזר הממשלתי, את המגזר העסקי, אבל הרבה אנשים בחברה הישראלית לא מכירים את המושג "המגזר שלישי" ומה עומד מאחוריו.

נעים להכיר: המגזר השלישי.

הוא המגזר החברתי, שמשפיע משמעותית על המשק הישראלי עם כחצי מיליון מועסקים, חצי מיליון מתנדבים (לפחות!) והרבה יותר נשים בעמדות מפתח לעומת מגזרים אחרים.

המגזר השלישי הוא למעשה מרחב ציבורי אלטרנטיבי שבו גורמים שונים יכולים לפעול בצורה קולקטיבית בתחומי עניין משותפים, ליזום שירותים חדשים ולהשפיע על מדיניות ממשלתית.
חברה אזרחית תוססת, והיכולת של כל אזרח לשנות מדיניות – גם מחוץ למוסדות המדינה, מהווה בסיס ועדות לחוסנה של הדמוקרטיה ושל החברה בישראל.

אז למגזר השלישי יש כוח כלכלי וחברתי אדיר הטמון בו. ועדיין, ארגונים רבים מהמגזר השלישי אינם מקבלים מענה מותאם לצרכים שלהם בקרב מקבלי ההחלטות במדינה.

בדיוק לשם כך קם "מנהיגות אזרחית"- ארגון שהוא עמותה בעצמו, וקיים מאז שנת 1986 ומטרתו היא להיות "ארגון הגג" של המגזר השלישי וארגוני החברה האזרחית בישראל.

מנהיגות אזרחית- מה בדיוק הם עושים ולמה כדאי לכם להצטרף?

כל עוד הישות שאתם מנהלים היא ללא מטרת רווח (עמותה או חל"צ)…במנהיגות אזרחית פועלים עבורכם.

ליבת הפעילות שלהם היא ייצוג המגזר השלישי וקידום מדיניות תומכת. תוך כדי תהליכי עבודה מול העמותות והבנת הקשיים, האתגרים והצרכים שטרם קיבלו מענה ומתוך כך עבודה מול רגולטורים, חברי כנסת ומשרדי ממשלה.

מנהיגות אזרחית משנים מציאות

מנהיגות אזרחית מקדמים חיבורים בין ארגוני החברה האזרחית ופועלים בדרכים שונות על מנת להנכיח את עוצמתו של המגזר השלישי בספירה הציבורית. הארגון מקדם מהלכים תקדימיים ומצליח לעשות לעמותות את החיים הרבה יותר קלים.

בימים אלו, מנהיגות אזרחית שותפים בהובלה של מהלך גדול מול הבנקים,  שמטרתו לשנות מציאות הקשורה לשירותים פיננסים נגישים ומותאמים לעמותות ולבניית אמון בין עולם הבנקאות לארגוני המגזר השלישי. זהו מהלך בהובלה משותפת עם משרד רה"מ, משרד המשפטים הרגולטורים הרלוונטיים ובנק ישראל – וזו רק דוגמה אחת.

הכירו את הכוח המניע – ליאור פינקל-פרל, מנכ"לית מנהיגות אזרחית

ליאור התחילה את המסלול המקצועי שלה באגודת הסטודנטים. היא בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני במדיניות ציבורית. היא מגיעה מהמגזר הציבורי ואם זה לא מספיק, היא גם חלק מקהילת ROI – רשת בינלאומית של אקטיביסטים, יזמים ומובילי שינוי.

מ- 2012 ליאור עובדת בתפקידי ניהול עמותות וארגונים חברתיים. היא מתעוררת בבוקר למען העמותות והולכת לישון עם האתגרים שלהן והמשימות שלפניה במטרה לקדם חקיקה למענן.

במהלך השנים ועד היום, ליאור נוכחת לדעת שוב ושוב, שאין מספיק היכרות והכרה בחשיבותו של המגזר השלישי כמגזר משמעותי ומשפיע בחברה בישראל. יתרה מכך, ליאור מרגישה שלעיתים קיים חוסר אמון בסיסי בעמותות, אשר נובע מדעות קדומות וממקרים שונים על עמותות לא מקצועיות שעולים לכותרות מידי פעם.
ליאור הבינה שהגיע הזמן למהפך שאותו היא מובילה בימים אלו במסגרת ניהול מנהיגות אזרחית.
מה שמניע אותה זה המטרה והשאיפה להביא לתיקון של המצב, להעלות מודעות לאימפקט של המגזר השלישי על כל תחומי החיים שלנו, ולהנכיח את החיובי במגזר השלישי בישראל, בקרב הציבור הרחב, משרדי הממשלה והרגולטורים.

בשורה התחתונה, בכל שנה כ – 1,700 עמותות חדשות נפתחות. חשוב לדעת שלנהל עמותה זה מקצוע אשר בצדו אחריות כבדה מאוד. בדיוק בשביל זה חשוב לחזק את ארגון הגג מנהיגות אזרחית אשר עובד עבור העמותות, מסייע בכל המהמורות והאתגרים היומיומיים ועושה הכל כדי לקדם את האג'נדות שלהן.

מנהלים עמותה? מעוניינים לחזק את ארגון הגג ולהצטרף למנהיגות אזרחית?

ליאור מזמינה אתכם ליצור איתה קשר באופן אישי או השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע

  שתפו בכל הכוח
  Share on LinkedIn
  Linkedin
  Email this to someone
  email
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on Facebook
  Facebook

  היה הראשון לכתוב תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אנחנו אמנם מוכשרים בטירוף אבל לא בטוח שיודעים הכל…
  תחדשו לנו, תפתיעו אותנו, ספרו לנו דברים שאנחנו לא יודעים.
  או סתם תגידו לנו מה אתם חושבים על ספרינג מגזין
  ואנחנו נגיד לכם מה אנחנו חושבים עליכם. ?

   נגישות