המילה פריפריה ישר זורקת אותנו לדימויים והקשרים שליליים, הזנחה, מחסור בעבודה ומעט הזדמנויות להתפתח הן רק חלק מהאסוציאציות שקופצות לראשנו, אך האם זה בסך הכל תירוצים שמשאירים אותנו באיזור נוחות ובמצב הקיים שלנו? בשיחה שערכנו עם הזמר אור כהן מבית שאן הוא סיפר על המחשבות שלו על הפריפריה.

"צבא, טיול, מרכז, זה הסדר של כל מי שאני מכיר מבית שאן ומהסביבה בכלל, והאמת שזה גם היה אמור להיות המסלול שלי" כך אמר אור כהן כששאלתי אותו איך החליט להשאר ולבנות קרירה מוזיקלית בבית שאן הצפונית. "אחרי הצבא הרגשתי שלא בא לי לעזוב, את הבית, החברים, את העולם שלי פה, תמיד המרכז הרגיש לי מזויף לא יודע איך להסביר במילים את התחושה הזו".

אור לא ויתר על החלום להיות זמר וניגש לאודישן בריאליטי x factor ב2012, ואף הגיע לחצי הגמר המכובד. לאחר שפרץ דרך הריאליטי וקיבל את 15 דקות התהילה שלו, ידע אור כי עליו לנצל בצורה המיטבית את הזמן שעייני כולם מופנות אליו והחל לעבוד במרץ לפיתוח הקרירה שלו.

"הדבר המתבקש והקל יותר היה לעזוב למרכז, שם הכל קורה. אולפני הקלטות סוכנויות יחצ הכל. אבל החלטתי שאני לא הולך לשם למקום שבו אני לא מרגיש שלם עם עצמי." כשאני שואל לגבי כל הקשיים שבפריפריה, אור ענה תשובה מרתקת: "כל הסיפורים על פריפריה עם כל הכבוד למי שמספר אותם לעצמו, זה פשוט בלבולי שכל! כל אחד יכול להצליח בכל דבר תלוי כמה מאמץ וזמן הוא ישקיע בזה. הכי קל לתרץ שאתה בפריפריה ואין פה הזדמנויות בשביל להישאר במצב שלך, אבל זה לא אני"

בשיחה עם אור הוא העביר את המסר המאוד חשוב, שכל מי שרוצה להשיג משהו, בקריירה שלו או בכל דבר אחר שפשוט ילחם על זה. כל המחשבה המקובעת כלפי הפריפריה זו סתם עוד דרך לתרץ למה לא לנסות, להעז ולהשקיע, כי אף אחד לא באמת אוהב עבודה קשה.

אור חתם את השיחה במשפט מעורר מוטיבציה: "אדם יכול ללמוד רפואה, להיות מנתח מח, לחיות במרכז של המרכז ולא להגיע לכלום בחיים שלו. ומנגד יש מישהו מבית שאן שכל מה שהוא יודע זה לשיר והוא לא ממשיך לכבוש יעדים ומטרות שהציב לעצמו, אז כל אחד יכול ושאף אחד לא יספר לכם אחרת!"

ספרו לנו מה חשבתם על הכתבה במייל ooffir33463@gmail.com