בשנה האחרונה רובנו שכחנו מהחוויה של מסעדת שף עם כל הפינוקים הכלולים בזה, על מנת לפצות על כך, וכניצול הזדמנות פז, החלו לצוץ המון שפים פרטיים המציעים חווית טעמים מבלי לצאת מהבית ומבלי לשטוף אפילו כוס. בשיחה עם שף צעיר שהחל בקריירה קולינרית דווקא בשנה שבה עולם הקולינריה נכנס לסגר, קיבלנו כמה פרטים מעניינים על התופעה.

כבד אווז על ברוסקטה חרוכה, סטייק עסיסי בליווי ריבת בצל, ועוד המון מטעמים שבעבר היינו צריכים התארגנות והתגנדרות ארוכה על מנת להגיע למסעדה יוקרתית שבה נוכל להתענג על אותם מטעמים. אך עם כניסת הקורונה לעולמנו וסגירת עולם המסעדות, לא הייתה אלטרנטיבה שבה נוכל להנות מביס מענג וכוס יין משובח. אך דווקא בתוך הכאוס והחור שנוצר, החליטו המון טבחים שהפכו לשפים עם הזמן, להביא את המסעדה ואת כל חווית הטעמים לתוך הבית. שף פרטי בעבר נתפס כפריבילגיה שרק לעשירון העליון היית היכולת להרשות לעצמם, אך בשנה האחרונה לאחר שצצו המון שפים פרטיים כפטריות לאחר הגשם, המחירים ירדו פלאים, וכעת כמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו להנות ממסעדת שף בבית מבלי לצאת מהפיג'מה. אורי אביטן הבעלים של nice to meat, המציע שירותי שף פרטי בבתים פרטיים, החל בקריירה עצמאית בשנה שעברה בזמן שכל ענף המסעדות נסגר. בשיחה איתו הוא מספר שלא היה לו כל כך פשוט לצאת לדרך עצמאית בתקופה הזו. "להתחיל להיות עצמאי בתקופת הקורונה זה כמו לנהוג ברכב עם עיניים עצומות, מסוכן, מפחיד ואי אפשר לדעת במה נתקל בדרך" אומר אורי. "בכל זאת החלטתי לאחר שנים במטבחים שאני חייב להביא את הטעמים שאני מכיר לכל אחד ואחת לבית, כי לצאת למסעדה אי אפשר ואי אפשר לדעת מתי יהיה אפשר. מה נשאיר אנשים רעבים?"

ארוחות שף כיום לא מסתכמות רק במנה אחת מיניאטורית והמון קישוטים, להפך, הארוחה בנויה ממש כמו באולם אירועים יוקרתי או מסעדת שף נחשבת. בופה, מנות ראשונות, עיקריות, בר קינוחים עשיר והמון המון זיקוקים קרח יבש וכל דבר שיכול לעשות שואו ובלגן. אורי מספר כי הכמיהה שהיית הלאנשים לטעום אוכל שאדם אחר בישל להם בתקופת הקורונה היה פשוט מטורף: "אנשים הסתכלו עליי שאני חותך להם סלט כאילו הורדתי להם את לוחות הברית. לאחר תקופה ארוכה שאנשים התרגלו לאכול מה שיש במקרר ואולי להזמין אוכל ממסעדה סבירה שקרובה לבית, פתאום כל הצבעים והטעמים שאני משתדל להביא להם לתך הבית משגע להם את המח ואת הלשון" מחייך ואומר אורי.

ניתן להבחין כי אחד הדברים שאנשים הכי התגעגעו אליהם היה היציאה לאכול במסעדה. תרבות האוכל בארץ אינה רק על מנת להשביע רעב ולהשתיק את הבטן, היום לא "הולכים" לאכול, היום "יוצאים" לאכול.

אם גם אתם רוצים לספר לנו למה הכי התגעגעתם בתקופת הקורונה, שלחו לנו למייל ooffir33463@gmail.com