מאת / 3 בינואר 2019   2639 צפיות

חווים לחץ וסטרס בעבודה, מפחדים לעמוד בפני קהל? סובלים מפחדים וחרדות אל תשלימו עם זה

הסטרס תופס חלק משמעותי בחיינו. לצד הדאגות, הפחדים והחרדות.
איך נתנו להם להשתלט לנו על החיים ומה אנחנו יכולים לעשות כדי להיפטר מהם.

"קחי כמה ימי חופש כדי להירגע ותחזרי כחדשה"

ככה היא אמרה לה כדי שתחזור אחרי כמה ימים לעבודה רגועה ושלווה ותוכל להיות יעילה יותר בעבודה.

אז היא שמעה לעצתה. יצאה לחופשה. סיפרה לכולם איזה בוסית מדהימה יש לה. נחה. נהנתה. חזרה רגועה ושלווה.

במשך יומיים הייתה יעילה מאוד בעבודה עד ששוב קיבלה טלפון שערער אותה וגרם לה למתח ולחץ המוכרים כל כך בחייה.

רבים מאתנו מתעוררים בבוקר ליום של דאגות, לחץ ופחדים. הולכים לישון איתם ולא נרדמים בגללם.

אנחנו מוצאים את עצמינו נשלטים על ידם.

נשמע לכם מוכר?

אז נכון שיש הרבה חומר כתוב והסכמה גורפת על ההשפעות השליליות של הלחץ והפחדים על הבריאות שלנו, על ה WELL Being שלנו אבל מה אנחנו באמת עושים עם זה?

ישנן דרכים רבות להוריד את מפלס הלחץ, המתח והפחדים היומיומיים שלנו אבל האם כולם מטפלים במקור של הבעיה? או שאולי רק מציעים מענה זמני? כמו למשל- לצאת לכמה ימים של חופשה כדי להירגע.

איך ניתן לחיות חיים נורמאליים ושפויים מבלי שהתופעות הללו ישתקו אותנו ובעיקר, ימנעו מאתנו לצמוח ולהתפתח.

אישה בטיפול

דבי קדמי, מרצה ומנחה ל NLP וזכיינית של מכללת קגן ל NLP סניף חיפה – מתארת:

"המוח שלנו הוא כמו ספוג. מאז שאנחנו ילדים צעירים הוא סופג וצובר חוויות ומפתח אסטרטגיות בתת מודע של אמונת האדם על עצמו והן אלו שמנהלות אותו בחיים. על פיהן הוא יפרש כל חוויה שיחווה. למשל- ייתכן שבתור ילד עמדת כמה פעמים מול הכיתה וספגת עלבונות מהתלמידים או אפילו מהמורה. המוח ספג את החוויות הללו ועכשיו אתה אדם בוגר שסובל מפחד קהל ולא מבין למה. או אם בתור ילד שמעת מהדמויות הסמכותיות בחייך ( גננת, מורה, הורה, מדריך..) שאתה לא מוצלח ושלא יצא ממך כלום אז יש סבירות גבוהה שתגדל להיות בוגר חסר בטחון עצמי עם תקיעות בהגשמה עצמית ובהתפתחות, ובכל פעם שמישהו יחלוף על פניך מבלי לומר שלום תת המודע שלך יפרש זאת עבורך ויאמר לך שהוא לא אמר שלום כי אתה לא שווה את זה".

מי מאתנו לא מכיר את החסמים והתקיעות הזו שדבי קדמי מזכירה. יש סביבנו אנשים שסובלים מחסמים רגשיים ולא מוצאים זוגיות, שלא מצליחים להסתדר בתוך מערכות יחסים. יש כאלו שסובלים מתקיעות ולא מצליחים להתמיד באף עבודה ורוב האנשים בתוך תוכם מרגישים שהם לא מספיק טובים.

דבי קדמי מוסיפה ומסבירה :" ב NLP הגישה היא שהתשובות הטובות ביותר נמצאות אצל האדם עצמו, ולכן בהנחיה אנחנו לא מייעצים למונחה איך להגיב ואיך להתמודד עם התקיעות, אלא בכמה מפגשים בודדים, המנחה מזהה את האסטרטגיות שתוקעות את האדם ואת האופן המעוות שתת המודע מפרש עבורו את חוויות המציאות היומיומית וע"י תשאול ספציפי המנחה מרחיב את נקודות המבט של המונחה על אותם סיטואציות ויחד עם תהליכי NLP ודמיון מודרך אנו רותמים את תת המודע של המונחה אשר עוזר לו למצוא את הדרך המתאימה ביותר עבורו לפתרון הבעיות וליצירת שינוי והשגת מטרות אישיות. תהליכים אלו עוזרים למונחה לשתול אמונות חדשות ומעצימות שלו על עצמו ולחבר אותו למשאבים, יכולות וכישורים שתמיד היו קיימים."

לוח מחיק עם כיתוב NLP

מיכל לוי מרצה ומנחה ל NLP וזכיינית של מכללת קגן ל NLP סניף ירושלים מוסיפה:

“לכולנו יש חלומות, כשהיינו ילדים אהבנו לומר כש-אהיה גדול אהיה…אבל לאט לאט רובנו השארנו את החלום כזיכרון רחוק. לאט לאט הקטנו אותו או צמצמנו אותו או אף ויתרנו עליו ואף סיפרנו לעצמנו שאנחנו ריאליים.

כבר לפני שנים החלטתי שמי שאומר לי שהוא ריאלי הוא בעצם פסימי!!

אנשים נהנים לחשוב – יום אחד אני עוד אגשים את חלומי… "

החיים הללו, עם החלום וללא הגשמה, הם חיי פנטזיה – ממשיכים לחלום ולפנטז"

מיכל לוי מוסיפה: "נשים רבות מגיעות לגיל 40-50 ומבקשות לעצמן שינוי. מרגישות שהגיע הזמן לעשות את מה שהן באמת אוהבות ולהתחיל פרק חדש בחיים. פרק של מימוש עצמי. אבל אז הן לא מצליחות לזהות בעצמן את הכישורים והחוזקות שלהן. הן מושפעות מתת המודע שמבקש להגן עליהן מפני כישלונות. הן מספרות לעצמן סיפור אשר מושפע מכל אותן חוויות עבר.

אי הצלחות הן המדרגה הכי טובה לצמיחה והתפתחות. אחת מנקודות המוצא ב NLP ש"אין כישלון- יש רק משוב לצמיחה ולמידה". המונחה לומד שבכל רגע נתון אדם עושה את הכי טוב שהוא יכול. ולכן, גם בחוסר ההצלחות שלו הוא עשה את הכי טוב שיכל, מכאן שאין מקום להלקאה עצמית. אלא אותה חוויה יכולה להפוך לפלטפורמה לצמיחה ולמידה אשר תהווה מקפצה להצלחה הבאה בדרך."

כל אדם שלא מוצא את עצמו ומרגיש כישלון. הכישלון הזה לא אמיתי. אם ישנה את הסיפור שהוא מספר לעצמו הוא יוכל להתחבר ליכולות ולעוצמות הקיימים בו ולצמוח ולשגשג.

בשורה התחתונה, אם אתם דמות סמכותית בחייהם של ילדים, שלכם או של אחרים, כדאי להיות מודעים לאופן בו אתם פונים, מגיבים, מתייחסים אליהם משום שהכל נצרב ונספג במוחם הצעיר ויופיע בהמשך חייהם בצורות רבות ומשונות של תקיעות או פחדים.

ואם אתם אנשים בוגרים שסובלים מתקיעות כלשהי, מפחד או מלחץ ודאגות , לא חייבים להשלים עם זה. אפשר לפתור זאת מהשורש בכמה טיפולים נכונים וממוקדים אשר ישנו את הסיפור שתת המודע סיפר לכם על עצמכם עד כה.

לחיי סיפור חדש! לחיי חיים חדשים, של צמיחה והתפתחות!

דבי קדמי

מסטר וטריינר NLP מכללת קגן

סניף חיפה

050-4455105

מיכל לוי

מסטר וטריינר מכללת קגן

סניף ירושלים

052-8286217

להורדת המדריך חינם לחצו כאן

רוצים לשמוע עוד על שיטת הטיפול NLP, ללמוד NLP  לקבלת כלים שישפרו את איכות החיים ומערכות היחסים שלכם, וכמקצוע טיפולי מבוקש, השאירו כאן פרטים.

  שתפו בכל הכוח
  Share on LinkedIn
  Linkedin
  Email this to someone
  email
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on Facebook
  Facebook

  תגובות
  • תודה על הכתבה המעניינת, אילו שאלות מנחות אני אמורה לשאול את עצמי כדי להנמיך את הרגשת החרדה בגופי, ולמנוע מחסומים מתת מודע, היכן ניתן למצוא אותם, אפשר לקבל אותם במייל?

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אנחנו אמנם מוכשרים בטירוף אבל לא בטוח שיודעים הכל…
  תחדשו לנו, תפתיעו אותנו, ספרו לנו דברים שאנחנו לא יודעים.
  או סתם תגידו לנו מה אתם חושבים על ספרינג מגזין
  ואנחנו נגיד לכם מה אנחנו חושבים עליכם. ?

   נגישות