שישה כפתורים שיגרמו לכם ללחוץ עליהם

כפתור הנעה לפעולה, ידוע גם בכינויו CTA – CALL TO ACTION. המטרה שלו להפוך את הגולשים האקראיים ללקוחות שלנו ולהתחיל איתם מערכת יחסים כלשהי.

הכפתור שאותו אנו ממקמים בדף הנחיתה או באתר שלנו, נועד כדי לגרום לפעולה אקטיבית של הגולש – השארת פרטים, רכישה, הורדת מידע מסוים וכו'.

קבלו 6 כפתורים שייגרמו לכם ללחוץ עליהם:

1. יצירתיות – הכי חשוב שהכפתור ימשוך את העין – בוויזואליות, בצבעוניות ובתוכן שלו. כפתורים משמימים כמו "למידע נוסף"\ "שלח"\"לפרטים נוספים" לא ייצרו עניין אצל הגולש וייגרמו לו לדלג על הבקשה שלנו לפעולה אקטיבית מצדו.

צילום מסך דף נחיתה ניו אייג'

2. אוויר לנשימה – כמו בחיים כך גם הכפתורים הווירטואליים צריכים SPACE. תנו לעין של הגולש מקום לקבל באהבה את הכפתור המונח בפניו.

3. קצר וקולע – אנחנו חיים בעולם של תמצות. לא מאריכים במילים ומשתמשים בסלנג אחד עם השני. גם הכפתורים צריכים לדבר את השפה. אם נכתוב על הכפתור את כל המידע שנרצה לתת, הגולש לא יקרא את הכתוב ונאבד את המומנטום. הסריקה של הגולש כל כך מהירה שאנחנו חייבים שהכפתור יהיה מתומצת וענייני.

4. צבע – מאות מחקרים שבוצעו בעולם מצאו שיש צבעים יותר אטרקטיביים ומושכים את העין. כמו כן, יש צבעים שיימשכו קהל יעד מסוים יותר מקהל אחר. כשבאים לבחור כפתור הנעה לפעולה יש לקחת את כל המרכיבים הללו בחשבון.

רצוי שהצבע ידבר בשפה של המותג שלכם ויהיה ב- CONTRAST ליתר הדף.

צבעים לפי מגדר

5. מהר מהר לפני שייגמר – הכפתור שלכם צריך לייצר לגולש הבנה שיש כאן ערך מוסף. שהוא יכול לקבל משהו מוגבל, הצעה חד פעמית שלא כדאי לו לסרב לה. לכן, פעמים רבות ההנעה לפעולה צריכה לייצר תחושה של מיידיות. הכפתור צריך לעודד ולדרבן ללחיצה מהירה שתזכה את הלוחץ עליו במשהו מיוחד.

צילום מסך דך נחיתה

6. הומור – יש דברים שתמיד מניעים לפעולה. הומור הוא אחד מהם. הוא שובר את הקרח, הוא מראה לגולש שבצד השני יש בן אדם שאפשר להזדהות איתו ולא רובוט. קשה להישאר אדישים למסר קליל וקליט. כשהצד השני במצב רוח טוב הוא ישתף אתכם פעולה והסיכוי שלו להיות אקטיבי יגדל. תנסו את זה.