עוד קבוצה ועוד קבוצה

פייסבוק מעצם היותה רשת חברתית, מצליחה לחבר אנשים שונים דרך תחומי העניין המשותפים שלהם. מה שמביא להרחבה מטורפת של מעגלים חברתיים ונטישה מוחלטת של תקופת "מדורת השבט".
הקבוצות מגשרות ומחברות בין קהילות רבות ומגוונות ומהוות במה לשיתוף והחלפת מידע. חברי הקבוצות בפייסבוק יענו על כל שאלה, ייעצו בשלל תחומים ואף יצרפו תמונות להמחשה.
והכל ללא עלות ובלחיצת כפתור אחת.
קהילת ההורים זכתה למגוון קבוצות שמומלץ להצטרף אליהן. אין לדעת מתי תהיינה שימושיות…הנה הן לפניכם.

אימהות מבשלות ביחד

אימהות מבשלות ביחד היא קבוצת הפייסבוק הכי גדולה נכון להיום לאימהות בפייסבוק. הקבוצה מונה כ 495,144 נשים ואפילו כמה גברים.
קהילת אימהות מבשלות ביחד הוקמה ב-16 בינואר 2014, בכל יום עולים לקבוצה מאות פוסטים מתחום הבישול והאפייה. מנהלות הקבוצה פתחו בנוסף אתר שמאגד את כל המתכונים המפורסמים בקבוצה.

אמהות מבשלום ביחד

אבא פגום

אבא פגום הוא דף שנוצר למען כל אותם אבות שבאמת מנסים להיות טובים בטיפול הילדים אבל איכשהו הדברים תמיד מתפקששים להם בדרך. קהילת "אבא פגום" הוקמה ב 2 לינואר 2016 ומונה כיום 238,477 עוקבים. העמוד והקבוצה נוצרו על ידי הצלם ואיש התוכן סער בן הרוש, מתוך הצורך האישי לשתף בחוויות היום יומיות הקשורות לגידול ילדים. אומנם הם קוראים לעצמם אבות פגומים אבל הם תומכים אחד בשני, מתנדבים, מייעצים ומשתדלים לעשות טוב במה שאפשר.

אבא פגום

ממים של הורים

ממים של הורים היא קבוצה בה אתם יכולים לפרסם בצורת ממים בתמונות את כל הקשיים, הקיטורים, והמחשבות. הקהילה הוקמה ב 1 למרץ 2013 ומונה כיום 103,288.
כשמדברים על ממים באינטרנט מדברים על תופעה ויראלית שחוזרת על עצמה בווריאציות שונות, במקרה של הקבוצה הזו מדובר בתמונות. לכל "מם" יש תבנית וחוקיות מסוימת, שיכולה להתאים למצבים שונים ולקבוצות שונות. ב"ממים" של הורים זורמים גם עם תמונה מצחיקה מהאינטרנט עם כיתוב קצר ומצחיק ש"מתכתב" עם התמונה, אפילו אם התמונה אינה מם רשמי שהופץ בעבר.

ממים של הורים

מאמזון / פאפאזון

מאמזון אחת מקבוצות האימהות הראשונות ברשת. מאמאזון זוהי קבוצת יעוץ ותמיכה המיועדת לאימהות בלבד להתייעצות הקשורה לאמהות, ילדים או חיי משפחה. האימא של מאמזון, אור אלתרמן ברנע, פתחה אותה בלילה אחד כשחיפשה מקום להתייעץ בו על בתה שרק נולדה, מאמזון נוסדה ב17 לנובמבר 2010 ומונה כיום 138,914 חברי קבוצה. בהמשך להצלחת הקבוצה נוסדה קבוצה לגברים בלבד הנקראת פאפאזון.

מאמזון

ילדוקטור

קבוצת ילדוקטור נוסדה ב2 לאוגוסט 2015.
קבוצה זו מהווה את המקום המושלם לשאול בו את כל מה שלא הספקתם לשאול את רופא הילדים שלכם. בילדוקטור יש קרוב ל-100 אנשי מקצוע בהם רופאים ורופאות מתחומים שונים, אחיות, רוקחים/ות, יועצות הנקה, יועצות שינה, תזונאיות, קלינאיות תקשורת, פיזיותרפיסטים ומתייגות. מספר החברים בקבוצה עומד כיום על יותר מ-92 אלף ומדי יום עולים עשרות עד מאות פוסטים בממוצע עם בקשות התייעצות ושאלות. בעקבות טענות על בעיות אתיות, הקבוצה נסגרה בנובמבר 2017 לפני כשנה וחזרה לפעילות סדירה בחצי שנה שלאחר מכן באפריל 2018 בפורמט חדש ועם הנהלה חדשה.

ילדוקטור

לסיכום כמו בפייסבוק כך בפייסבוק- לצד כל הטוב הזה יש גם קצת פחות טוב. אתם מצטרפים לעוד ועוד קבוצות ומוצאים עצמכם מבזבזים הרבה מאוד זמן יקר בקריאת פוסטים ברשת, שחלק ניכר מהם, לא באמת רלוונטי עבורכם. המלצתי היא לבחור להצטרף רק לקבוצות שבאמת תהיינה שימושיות עבורכן. וגם אל תחששו לצאת מקבוצות שעם הזמן הפכו ליותר מטרידות ופחות שימושיות. שימו לב שאתם לא מגיעים למצב שבו אתם "עובדים בשביל פייסבוק" במקום שהוא יעבוד בשבילכם.